Listopad 2011

Moje oblíbené toaletní vody

30. listopadu 2011 v 15:01 | Adelle |  Inspirace
Ahoj,
každá z nás má oblíbené parfémy. Já jich mám hned několik a proto jsem napsala tento článek o recenzi. Doufám, že článek dočtete až do konce a že se bude líbit.


Celebrity body spray (vlevo)- je to tělový sprej, ale krásně voní. Je to sladká vůně a taková dívčí. Voní po malině hrušce a Jsem s ním spokojena. Je z Oriflamu a stál kolem 129Kč. Je to balení 100ml. K tomuto spreji je také sprchový gel se třpytkama.

Puma Flowing (uprostřed)- krásně voní. Je to taková květinková a ovocná vůně. Hodí se na každou situaci. Do školy, ven s přáteli a myslím, že i na sport. Rozhodně doporučuju. Je v balení 75ml za 290Kč. Myslím, že jí můžete sehnat na internetu i levněji, ale pokud si chcete vyzkoušet, jak voní v reálu, kupte si jí radši v parfuméii a nebo drogérii.

Babes Sweet Peach (vpravo)- sladká vůně. Voní po broskvi. Je i výrazná a dlouho vydrží. Z řady Babes je i ještě Crazy Kiwi, která voní po kiwi , Passion Berry a Spicy Mango. Měla jsem i Crazy kiwi a taky krásně voněla, akorát byla spíše energická. K toaletní vodě Babes Sweet Peach je i panenka se samolepkama, kterou si můžete ozdobit a dát do ní voňavku, ale nezavřete jí, protože je moc velká. Je to balení 25ml a koupíte jí za 429Kč. Je z Oriflamu.

A tady je návštěvnost za minulý týden:
Pondeli: 25
Utery: 36
Streda: 15
Ctvrtek: 18
Patek: 27
Sobota: 39
Nedele: 27

Celkem: 187

Máš nějakou stejnou vůni? Zaujala tě nějaká? Dočetla jsi článek a jaký je tvůj názor?

Nauč se učit

27. listopadu 2011 v 9:58 | Adelle |  Návody
Ahojky,
čeká tě písemka a tobě nejde naučit potřebná látka? Přečti si článek a možná už budeš vědět, jak se učit.

Odpočiň si od školy - když příjdeš ze školy, neuč se hned, protože v tom budš mít zmatek a bude se ti plést jedna látka se druhou. Dej si hodinku pauzu a pak se dej na učení.

Měj na učen klid- pokud tě ruší hudba, vypni si jí. Pokud tě naopak uklidňuje, zapni si jí. Uč se tam, kde budeš mít na učení klid, kde tě nikdo nebude rušit.

Vypni si mobil- vypni si mobil aby tě nerušil. Když ti příjde sms, rozptýlí tě to a nebudeš se soustředit na učení.

Uč se látku postupně- nauč se nejdříve jednu část látky a potom další. Neuč se dohromady zeměpis s dějepisem apod. Když se budeš učit třeba slovíčka, nauč se nejdříve slovíčka co začínají na a potom na b apod.

Dělej si výpisky- neuč se každé slovo, ale udělej si výpisky. Budeš mít potom míň učení a když si budeš učení psát, dostane se ti to dohlavy.

Přečti si látku- látku si nahlas přečti třeba 3krát. Po čtvrté už budeš aspoň o tušit o čem se vlastně učíš.

Uč se nejen ze sešitu- přečti si něco o učivu v knize, na internet a nebo v encyklopedii. Budeš tak vědět více informací a když bude otázka "co víš o..." můžeš říct i to, co ses dočetla jinde. Pokud se učíš o nějaké zemi ve které si byla, budeš mít aspoň nějaké vzpomínky co se v té zemi jedlo, jaké mají zvyky apod.

Látku si zopakuj- až si budeš myslet, že ses učivo dobře naučila, ověř si to. Popros rodiče aby tě vyzkoušeli. Můžeš se vyzkoušet i sama. Najdi si nějaké otázky v knížce a odpověz na ně. Pokud se učíš slovíčka, zakryj si český překlad a piš na papírek slovíčka. Potom si to ověř. Ve škole před hodinou si látku ještě zopakuj.

Taháky jsou taky možnost- pokud ti nejde zapamatovat jeden rok, napiš si to papírek, který pak dáš do pouzdra. Ale pozor, aby tě nechytnul vyučující.

A jak se učíš ty?

Nakupování 0.4

26. listopadu 2011 v 14:49 | Adelle |  Shopping
Ahojky,
dneska jsem se vydala na vánoční nákupy, ale nic jsem nesehnala. Mamka mi už na vánoce koupila pár věcí (svetr (je to spíše halenka) a halenku). Jsem z nich strašně nadšená. Pak jsme se stavily ještě do drogerky, v C&A si mamka koupila halenku, v Prioru si vybrala zase boty, v obchodě s čaji a kávou si vybrala kávu a nakonec si koupila CD. Skvěle jsme si užily dopoledne. Tak sem dám nějaké fotky. A co vy? Už máte nakoupené vánoční dárky?


Detail


Obchod: Pantaloon
Cena: 179Kč
Info: je to halenka, ale já jí budu nosit místo svetru. Později jí budu mít jako halenku.
Strašně se mi na ní líbí ty nařasené rukávy a detail mašličky. Byla ještě v bílé a černé barvě.
Na první pohled se mi líbíla a musela jsem jí mít.


Deatil

Obchod: Pantaloon
Cena: 129Kč
Info: Strašně se mi líbí. Stejně jako u předchozí halenky, se mi líbila na první pohled.
Musela jsem jí mít. Byla ještě v jiných barvách, ale už nevím jakých. Asi v bílé, černé, tmavě zelené
a v této. Strašně se mi líbí ty nařaesené rukávy.


Obchod: Pantaloon
Info: takový mix. Nechtělo se mi to fotit každé zvlášť a potom to tu přidávat. Rukavice každý zná,
potom vlevo obyčejné ponožky na nožky a vpravo podkolenky. Jsou spíše vánoční, ale te kožíšek nad tím. Hmmm....
Ten je skvělý.

Potom jsme se stavily ještě do Rossmannu.


Obchod: Rossmann
Info: 3 balzámy na ruce (uprostřed) voní po jahodách. Ta vůně je strašně sladká. Krásně voní.
Byly tam ještě karamel, jablka s něčím a jahoda. Bílá kajalová tužka na oči od essence. Jelikož mi už
dochází, tak jsem si jí pořidila a krém na ruce s měsíčkem

Bylo to skvělé dopoledne. Těším se na další nákupy =D.

Skvělý make-up do školy

25. listopadu 2011 v 17:05 | Adelle |  Beauty
Ahojky,
asi každá z nás se maluje do školy. Stojíme ráno před zrcadlem a nevíme, jakou tužku zvolit, jestli si máme dát make-up nebo ne. A proto jsem si pro vás připravila ideální make-up do školy.

1. Zakryješ korektorem všechny nedokonalosti. Pokud tě trápí kruhy pod očima, dej si na ně o jeden odstín světlejší korektor. Kdybys dala korekto jako máš na akné, na kruhy bys akorát přitáhla pozornost a to ty nechceš.


2. Bílou tužkou si namaluješ linku na dolní víčko. Linku maluj "do vnitř" oka a výraznou, aby se oči projasnily. vypadá to totiž skvěle.


3. Použij jednu řasenku na objem a namaluj si horní řasy. Poté ven jinou řasenku na řasenku na prodloužení a rozčesání řas a řasy namaluj ještě s touto řasenkou. 5asenku, kterou jsi použila na rozčesání namaluj i dolní řasy (nedělej je ale moc výrazné). Můj tip: horní řasy můžeš natočit kleštičkama na řasy.


4. Celý make-up teďkom přepudruj, balzámem si namaluj rty a nakonec vem lesk na rty a namaluj se ještě tím.

A je hotovo. Make-up zabere asi 10 minut. vypadá to skvěle. Hlavně bílá tužka na očích.

Kosmetické rady a tipy

24. listopadu 2011 v 16:39 | Adelle |  Beauty
Ahojky,
dneska jsem si pro Vás připravila takový článek o kosmetice. Článek jsem psala z vlastních zkušenosti, tak doufám, že se Vám bude líbit.

1. Zamaskování krusů pod očima- nejdříve si dej na kruhy korektor a pak je přepudruj pudrem. Kruhy nebudou moct vidět. Pokud používáš i make-up, můžeš ho použít i tak. Nejdřív si dáš korektor, make-up a potom to všechno přepudruješ.

2. Dlouhé, husté řasy- kup si dvě řasenky. Jedna na objem a druha na délku. Nejdřív si dáš řasenku na obejm a potom tu druhou. Řasy budou krásně husté a rozdělené. Já používám řasenky z Oriflamu. Jedna je Vision a druhá Oriflame Beauty.

3. Krásné ruce- v zimě často máme popraskané ruce. Pokud se prasklinek chceme zbavit co nejdříve, zkuste použít Infadolan (je to na popáleniny a dá se sehnat v lékarně) na noc a ráno budete mít krásně jemné ruce. Můžete tento tip použít i na suché ruce.

4. Bílá tužka dělá zázraky- když si bílou kajalovou tužkou namaluješ spodní víčko (zevnítř), oči se ti krásně projasní a zvětší. Naopak černá tužka oči opticky zmenší a orámuje.

5. Kajalová tužka- pokud máš tužku na oči (nebo na obočí popř. konturovací tužku) roztečenou a neostrouhanou, bude se ti s ní špatně pracovat. Proto dej tužku na 5-10 minut do mrazáku a poté tužku ostrouhej. Bude se ti pracovat o hodně líp.

6. Neposedné vlasy- večer sis umyla vlasy a dneska máš na hlavě "vrabčí hnízdo"? Nevíš čím to je? Pokud jsi šla spát s mokrou hlavou, vlasy se během spaní pokroutily na všechny strany a tobě vzniklo toto. Takže platí jedno ponaučení. Nikdy nechoď spát s mokrou hlavou. Pokud se ti toto stane, ráno zkus zapnout žehličku, vlasy pročeš, vyžehli a zalakuj. Pokud nemáš doma žehličku a nebo se ti jí nechce vytahovat, vlasy dej jednoduše do culíku.

A jaké používáš ty kosmetické rady nebo tipy? Doufám, že se vám článek líbil.

Co ti nesmí v šatníku chybět

22. listopadu 2011 v 16:24 | Adelle |  Návody
Ahojky,
jak se máte? Dneska je tady šlánek, co ti nesmí chybět v šatníku. Asi každá z nás někdy nějakou věc postrádala a proto jsem si pro vás připravila takových pár docela důležitých věcí, co by ve tvém šatníků mělo být.


Bílý top- dá se kombinovat s mnoha věcma. Můžeš ho nosit jenom tak, dát ho pod košili a nebo ho dát nad nějaké tričko. Nemusí být jenom bílý, může mítt i jinou barvu, ale bílá se dobře kombinuje. Když máš na topu nějaké potisky, dá se už hůř kombinovat a aby se potisk vůbec hodil k outfitu.

Košile- jedna spíše sváteční a druhá nějaká moderní, kostkovaná. Můžete je nosit buď samosatně, místo mikiny, když je ráno dobře a nebo dát pod košili nějakou halenku s dlouhým rukávem. Mám ráda tyto kombinace.

Sukně- jdeš na nějakou párty a nemáš v čem jít? Zkus sukni. Džínová sukně se hodí spíše na venek a různé akce nebo do školy, ale nedá se vzít např. na svatbu. Se sukni s volánky se dá jít jak do školy, tak i na párty a na svatbu se dá jít taky. Meruňkovou nebo bílou barvou nic nezkazíš.

Rifle- tak k tomu není co dodávat. Je spoustů možností, jaké si vybrat kalhoty. ůžete si buď koupit roury a nebo zvonáče. Letos jsou v módě zvonáče a barevní kalhoty. S klasickými úzkými (modrými) džínami se nedá nic moc zkazit, Samozdřejmě nedá se vzít na oslavu narozenin od babičky.

Boty na podpatku- můžeš je zkombinovat jak z riflema, tak i se sukní. Ovšem, když máš nějaké plesovéstřevíčky a nebo lodičky s filtry (třpytkama), tak se už nebudou hodit k džínám, co nosíš každý den do školy. Ale s černýma lodičkama, nebo botkama na podpatku popř. klínku zkombinuješ outfit jedna dvě.

Tenisky- prší je zima? V baleránkách a nebo v lodičkách se nedá jít. Proto si kup alespoň jedny tenisky. Můžeš si vybrat na suchý zip a nebo šněrovancí. "Sucháč" za chvíli nemusí držet (pokud je nosíte každý den) a boty jsou nanic.

Šátek- skvělý doplněk se který krásně oživíš outfit. Dá se nosit jak v létě, tak i v zimě.

Světřík nebo kardigan- iděální doplněk jak na letní rána, kdy je ještě zima a nebo na zimní období, kdy se skvěle zahřejem.

Sáčko nebo blejrz- můžete si ho vzít jak do školy, tak i na nějakou slavnější příležitost. Docela dobře se dá zkombinovat, jenom člvěk musí vědět, jak na to.

Je hodně věcí, které nesmí v naších skříní chybět. Toto je článek napsaný podle mě a mých zkušenosti (jako všechny moje články). A bez čeho se neobejdeš ty? Líbil se vám článek?

Jak si udržet přátelství

21. listopadu 2011 v 15:15 | Adelle |  Návody
Ahojky,
dneska tady máte článek jak si udržet kamarádství. Cheme mít kámoše, kterým můžem důvěřovat a kteří s náma budou jak se říká po celý život. Sepsala jsem zde pár rad a tipů, se kterými si přátelství neztratíte.
Přišla mi návštěvnost a jsem dost překvapená. Posuďte sami:
Pondeli: 10
Utery: 11
Streda: 25
Ctvrtek: 48
Patek: 57
Sobota: 98
Nedele: 62

Celkem: 311

A teď už ke článku jak si udržet přátelství

Říkejte si pravdu- má tvá kamarádka nový top, který se jí líbí? Řekni jí to. Pokud se ti třeba nelíbí její učes, řekni jí to, ale optrně. Kamarádku jistě bude zajímat tvůj názor.
Nelžete si- lež má krátké nohy a kámoška by se stejně pravdu za chvíli a nebo a nějaký čas dozvěděla a nebyla by ráda, že jsi jí pravdu neřekla.
Dávejte si drobnosti- má tvá kamarádka narozeniny nebo svátek? Kup jí nějaký dárek. Můžeš jí dárek také vyrobit. Přívěšek s jejím jménem jí jistě potěší. Můžeš jí aké upéct dort.
Společné zájmy- určitě máte s kamarádkou nějaké společné zájmy. Rády jezdíte na kole, zpíváte a nebo tančíte? Dělejte je spolu.
Buďte spolu- nakupování s kamarádkou je super. Poradíti co ti sluší, zažiješ skvělý den s kamarádkou a budeš mít něco nového v šatníku. Můžete také vyrazit třeba do zoo, do parku, do aquaparku a nebo na menší výlet.
Navštěvujte se- byla jsi u kamarádky naposledy před dvěma měsíci? Zkus to napravit a navštiv jí třeba tento víkend. Užijete si super odpoledne. Můžeš také u kamarádky přespat a zkouknout nějaký super film. Pokud bude kamarádka nemocná, zajdi za ní aspoň jednou za týden a dones jí nějakou dobrotu na zub a sešity na opsání =).
Pošli jí milou sms- milá sms potěší snad každého i tvou kamarádku. Můžeš jí ale poslat také dopis, který si může schovat a nebo připíchnout na svojí nástěnku. Můžeš jí poslat také pozdrav z dovolené.
Vyslechni ji- má nějaké problémy? Vyshlechni jí a pomoz jí problém překonat. Když mbude trápit naopak něco tebe, ráda tě tvoje kámoška vyshlechne.
Důvěřujte si- jedna druhé si věřte. Budete se cítit lépe, než když si věřit nebudete a budete si informace "zjišťovat" od druhých.

Doufám, že se vám článek líbil.

Doplňky na zimu, které musíš mít

20. listopadu 2011 v 9:23 | Adelle |  Inspirace
Ahojky,
když jsem se dneska podívala na toplist, kolik vás tady včera bylo, bylo naspané 98. Tolik jsme nečekala. Když jsem odcházela o půl sedmé bylo vás tady 64 a včera? od 19-20 10 lidí. Nečekala jsem, že někdo přijde od 21-24. To jste mě potěšili =). No a dnesak jsem si připravila doplňky na zimu. podobný článek jsem už jednou měla, ale to byl článek obecně. Doufám, že se vám lánek bude líbit a dočtete ho ažd do konce, protože za to stojí =).


Vlevo bílá- je to na způsob beranice. Určitě jí znáte. Je v ní krásně teploučko. Je v různých barvách. Šňurky po stranách se dají uplést v jeden copánek. Já jsem to tak udělala a vznikly mi z toho vlnité stužky. Když byla ale koupená, byla zapletena v jeden velký cop.

Uprostřed fialová- to je moje neojblbenější. Je z bonprixu. Bambule vzadu se mi strašně líbí. Je to vlastně beanies (čepice se spadem). Je v krásně teploučko. Dá se dobře kombinovat s ostatníma doplňkama, protože je jednobarevná. Líbí se mi. Ale už jí v bonprixu nemají. Podívejte se na jejich stránky a možná tam seženete podobnou.

Vpravo kšiltovka- je to spíše čepice na podzim, protože v zimě mi mrznou uši. Je dobrá ale pro ty, kdo nosí brýle. Kdžy fouká sníh, nemáte na brýlích vločky (aspoň si to myslím). Můžete jí sehnat i pletenou.


Vlevo (fialový s leopardím vzorem)- Úžasná šála. Nosím jí s fialovou beanies (viz. nahoře). Ale hodí se spíše na podzim, protože je tenká. Je na ní leopardí vzor a to se mi líbí. Mám jí taky v červené barvě. Koupila jsem jí v Pantaloonu.

Červená- je krásně teploučká a navc příjemný materiál. Jako kdyby jste hladili plyšáka. Na konci má cancourky a ty se dají také zaplést. Mám jí ráda.

Růžová- krásně teplá. není ani dlouhá, takže z bundy nevyčuhuje. Na krk není zima a je krásná. Má i v sobě stříbrné nitky. Líbí se mi.

Kytičkovaná- je to spíše jako doplňěk k topu. Na zimu se nehodí, ale když jinou nemáte, tak se dá použít i tato. Lepší tato než nic. Je ale strašně tenká. Měla jsem jí i v jednom outfitu. Takové šály se dají sehnat všude. Jsou i v časopisech.


Bílé rukavice- nedoporučuju bílé rukavice. Měla jsem bílé a vidíte jak vypadají. Když párkrát projdete po ulici, šáhnete na sníh, rukavice už jsou šedé a ne bílé. Ale jinak tyto rukaic mají příjemný materiál, ve kterém je krásně teoloučko. Jsou takvové hebké. Můžete je sehnat ale i v jiných barvách, než bílé.

Růžové rukavice- obyčejné rukavice. je v nich krásně teplo a dají se sehnat v různých barvách. Není v nich ale tak teplo, jako v těch bílých. Ale když člověk nemá jiné rukavice, tak si vezme i tyto.

Doufám, že se vám článek líbil a dočetli jste ho až do konce =).

Nakupování 0.3

19. listopadu 2011 v 8:22 | Adelle |  Shopping
Ahojky,
včera jsem jela nakupovat a koupila jsem si boty. Mamka si pak vybrala věci v Lindexu, C&A a Takku. Dívaly jsme se i na zimní kabáty nebo nějakou bundu (abych měla 2 budny na zimu), ale nic =(. V C&A měli úžasnou leopardí beranici, ale nakonec jsem si jí nekoupila. Asi mi pro ní mamka zajede. Dneska asi pojedeme znovu na nákupy, ale podle toho, jestl se mi bude chtít.
A kožíšek vevnitř

Obchod: CCC
Cena 899Kč
Info: Krásné, teplé kozačky. Měli je v posledním čísle. Zip je sice do půlky lýtka, ale to nevadí. Hlavně se mi líbí ty bambulky.

Tipy na vánoční dárky

18. listopadu 2011 v 8:23 | Adelle |  Návody
Ahojky,
Vánoce se pomalu blíží a mnozí z nás ještě nemají dárky. I já k ním patřím a proto jsem si pro vás přpravila tento článek. Jinak, včera tady bylo 48 lidí. Moc mě to potěšilo. Článek vás zaujmul a to jsem ráda. Tento by vás mohl také zajímat.

Pro kamarádku
Doplňky- řetízek, prstýnek a nebo nějaký náramek? S tím jistě nic neskazíš. Můžeš se porozhlédnout po vánočních trzích (keré právě začínají), po kamenných obchodech a nebo na internetu. Hezké doplňky má třeba SIX, New Yroker, Ann Christine, GATE a nebo Bijou Brigitte.

CD- pokud nevíš, jaké písničky má kámoška ráda, zeptej se jí. Můžeš se také podívat na její profily a možná nějaké najdeš. Pokud budeš chtít písničky vypálit, dej na přední obal vaší společnou fotku. Kamarádku to potěší.

Oblečení- hezké tričko, světřík a nebo šála? Taky můžeš toto dát kamarádce, ale je zde mylý problém. Velikost. Pokud víš, že to bude kamarádce sedět, určitě bude ráda.
Propiska s jejím jménem- takové propisky seženeš v snad v každém papírnictví nebo knihkupectví. Stojí kolem 59Kč a můžeš si vybrat, zda jí koupíš propisku s jejím jmnem a nebo propisku s nápisem Nejlepší kamarádka.
Rámeček s fotkou- společná fotka v hezkém rámečku potěší taky. Rámeček můžeš nějak ozdobit a nebo odobený rámeček už můžeš koupit.

Pro rodinu
Hrníček- hodí se pro každého. Jak pro babičku s dědou, tak i pro mamku s taťkou a tak i pro sourozence. Můžeš si vybrat z celé škály hrníčku. Hrníček s fotkou. Obyčejný hrníček můžeš sama ozdobit. Hrníčky s jménem jsou taky a potěší snad každého.
Kosmetika- hodí se pro každého, jak pro taťku s dědou tak i pro mamku s babičkou a sourozence. Můžeš si vybrat, jestli budeš chctí koupit krém na obličej a nebo sprchový gel či mořskou sůl do koupele.
Parfémy- seženeš je do 200-300Kč. Za tyto peníze jsou už i voňavky Adidas a nebo Puma. Levnější voňaky jsou Chupa Chups za 149Kč. Hodí se spíše pro sourozence a nebo pro kamarádku. Mamince a tatínkovi můžeš vybrat jiné vůně.
Vstupenky nebo permanentky- koho by nepotěšila masáž? Stojí kolem 200Kč. Myslím, že to nejsou vyhozený peníze. Člověk si u toho odpočine a příjde na jiné myšlenky.

Pro miláčka
Polštářek s vaší fotkou- na takovém polštářku se bude dobře usínat. Můžete si vybrat jakou budete chtít barvu, velikost atd.
Přívěsek- klíčenka s citáty o lásce? Ano, i toto existuje. Je to taková malá knížka a můžete si vybrat jestli chcete pro miláčka, nejlepší kamarádku, babičku a nebo třeba o sladkosti =).
Plyšáček- medvídek co drží srdíčko nebo medvídek se společnou fotkou na bříšku? I toto se dá.

Doufám, že se vám článek líbil a že jste ho dočetli až dokonce.